• Súťaž o výpočtovú techniku

• Súťaž o výpočtovú techniku pre školy je v rámci projektu „Slovenskô ako maľované“

1. Hlasy pre školu môžu získať naši priaznivci za nákup potravín v Lidli. Za každých 20 € nákupu získa zákazník zadarmo balíček s nálepkami „Slovenskô ako maľované“ a s hlasovacou kartičkou. Balíčky si môže aj kúpiť za 0,49 €.

2. Po navštívení stránky malovaneslovensko.sk si hlasujúci vyberie školu a naskenovaním QR kódu alebo jednoduchým prepísaním číselného kódu jej pošle svoj hlas.

• Testovanie 5

• Testovanie 5-2022 sa uskutoční 18. mája 2022 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.
            Testovania sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.
            Bližšie informácie: https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-5

Anna Štofániková
            koordinátor testovania

• Krajské kolo olympiády

• Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku sa uskutočnilo 16.2.2022 v online priestore. Naši žiaci nás  reprezentovali ako úspešní riešitelia.

V kategórii 5.,6., 7. ročnik : Emma Červeňaková, 8.,9. ročník- Miriam Červenková a v kategórii 1C -germanofónni žiaci Jakob Rombach 7.B.

Srdečne blahoželáme.

• Olympiáda v nemeckom jazyku - Okresné kolo

• Nový úspech našej školy:

Emma Červeňáková: 2.miesto
            Miriam Červenková: 2.miesto
            Anna Štofániková: 3.miesto
            Leo Varga: 3.miesto

Súťaž: Olympiáda v nemeckom jazyku
            Kolo: Okresné kolo

• Zábavný deň v maskách

• Deň pred polročnými prázdninami sme sa zabavili netradičným spôsobom,každý vo svojej triede. Žiaci prvého stupňa si užili karnevalové dopoludnie. Žiaci druhého stupňa si zvolili tému,v duchu ktorej prebiehala ich zábava.Žiaci boli veľmi kreatívni a ich triedy sa zmenili na triedu Country, Rozprávkovo,Rómsky bál,Hokejisti,90.roky, Harry Potter...

• Advent v škole

• Počas adventu sme boli aspoň symbolicky - na ceste. Spolu s knihou Vianočné mystérium od J. Gaardera sme spolu s Elisabetou a jej rozrastajúcim sa sprievodom putovali za malým jahniatkom do Betlehema. Cesta v čase aj priestore nebola úplne ľahká, zvlášť keď ju neustále menil dnešný svet. Ale dnes sme blízko a tak ako naši hrdinovia a anjeli, aj my stojíme predo dvermi. “Tie však musíme otvoriť zvnútra.” Pozrite sa, ako vyzeral náš sprievod i cesta a spoločne si vychutnajme cieľ tohto zázračného obdobia - adventu.

• Deň sv. Mikuláša

• Sv. Mikuláš k nám tento rok zavítal netradične. Pozval si aj svojich kolegov – svätcov z neba, ktorí mu pomohli splniť túto ťažkú, a zároveň krásnu úlohu. Žiakov tak podnietili k tomu, aby aj oni konali dobro a urobili tento svet krajším.

Utorok 17. 5. 2022

• Súkromná základná škola s materskou školou
      • Námestie slobody 100, 083 01 SABINOV 093 01 Sabinov Slovakia
      • 53243927