• Zber gaštanov

• Gaštany sú dôkazom prichádzajúcej jesene. Keď v parkoch začnú padať na zem, ako usilovné včielky ich zbierajú celé rodiny s deťmi. Aj na našej škole sme rozbehli súťaž v zbere gaštanov. Nazberané gaštany môžete priniesť na vrátnicu a odovzdať ich pani vrátničkám. Na vrátnici máte k dispozícii aj vrecia.

• V piatok 16. septembra sme našich nových prvákov privítali v škole. Mali sme imatrikuláciu, na ktorej ich pani riaditeľka pasovala za skutočných žiakov školy. Na to, aby dostali dekrét prváka, museli najprv splniť rôzne úlohy. Okrem predstavenia sa ostatným spolužiakom, lovili naši prváci - námorníci rybky po celej škole. Tie získali po splnení úloh, v ktorých si trénovali svoje zmysly. Vyskúšali si ochutnávanie rôzneho ovocia a zeleniny. Zrakom sledovali zmeny v svojej triede a zahrali si aj čuchové pexeso, v ktorom rozlišovali vôňu škorice, levandule či kávy. Neskôr sluchom priradzovali správne piesne k rozprávkam a hmatom so zatvorenými očami lovili v “malom mori” rôzne predmety. Týmito schopnosťami dokázali, že sú praví námorníci 1.A a môžu sa stať žiakmi našej školy. Potvrdili to svojím sľubom a odtlačkom prsta. Zažili sme spolu pekný námornícky deň. Veď posúďte sami.

• Súkromná základná škola s materskou školou
        • Námestie slobody 100, 083 01 SABINOV 083 01 Sabinov Slovakia
        • Riaditeľka: Mgr. Silvia Urdzíková 0915 949 733 Platby: Viktória Urdzíková viktoriaurdzikova@gmail.com Vrátnica: 0948 181 422