• 1:0 fur Deutsch

• Dňa 14.6.2022  sa pod záštitou Goethe inštitútu konala súťaž, ktorá spojila nemecký jazyk a futbal. Našu školu v celoslovenskom kole reprezentovali dva tímy. Tím dievčatá- Emma Č, Laura Š, Laura K zo siedmeho ročníka a Eliška P, Vivien F., Laura Š. zo šiesteho ročníka.

Chlapčenský tím- Filip T., Leo V., Oliver K, Marco B, Jakob R. zo siedmeho ročníka a Dávid Č. z piateho ročníka. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Taembuilding žiackych školských rád

• Dňa 18.5.2022 sa uskutočnil v Košiciach teambuilding žiackych školských rád. Našu školu reprezentovali starší žiaci našej školskej rady a tento deň vnímali veľmi pozitívne. Nazbierali veľa nových skúseností, priateľstiev a načerpali  veľa inšpirácie do ďalšieho školského roka.

• Ako sme cestovali v čase ...

• Vďaka stroju času sme sa počas školy v prírode ocitli v starovekej Číne, kde sme spoznali prísneho cisára, stavali čínsky múr a jedli paličkami. Počas obdobia renesancie sme objavovali Ameriku, tvorili tehlové kocky a putovali na ďaleký Zbojnícky hrad. V stredoveku dolovali opál, skúmali, ako vznikala soľ v prešovskom Solivare a učili sa rytierskym čnostiam. Vďaka antike sme zakúsili čo je to byť olympijský športovec, vozili sme sa na Sigordskom vláčiku, učili sa člnkovať a počas nočnej hry sme svojou odvahou prechádzali tajným Minotaurovým bludiskom. V posledný deň sme zistili, že budúcnosť je v našich rukách a závisí od nás ako bude vyzerať.

Štvrtok 18. 4. 2024