• OČAP

• Pravidelne každý rok sa na našej škole pod vedením pána učiteľa Červeňáka konajú dni spojené s ochranou človeka a prírody. Žiacka rada sa tento rok rozhodla pri príprave a realizácii zapojiť a pripravila zaujímavé stanovištia. Ďakujeme pánovi učiteľovi, že bol ochotný a umožnil nám zrealizovať naše nápady.

• V zdravom tele zdravá duša

• Duševné zdravie je neoddeliteľnou a nevyhnutnou súčasťou zdravia. Je potrebné sa oň starať rovnako ako o fyzické zdravie, pretože jedno bez druhého nemôže fungovať. Aj naša Žiacka rada si to uvedomuje, a preto pod jej vedením vznikol jeden krásny deň, počas ktorého sme relaxovali, oddychovali, zdravo jedli naše dobroty, ale aj zdravý obed, ktorý nám pripravili naše skvelé pani kuchárky.

• Biela pastelka

• Lásku na prvý pohľad vnímajú nevidiaci a slabozrakí dotykom, sluchom či nádychom. Aj naša Žiačka rada a jej noví členovia sa zapojili a v uliciach Sabinova vyzbierali 101 eur.

• Noc výskumníkov v Košiciach

• V piatok 30. septembra sa deviataci s pani učiteľkami Hétháršiovou a Darákovou zúčastnili akcie Noc výskumníkov v Košiciach, ktorá sa konala už šestnástykrát, pod záštitou prezidentky a premiéra SR. Mottom festivalu bolo podnietiť mladých ľudí k aktivite a zážitkovému vzdelávaniu. Na celom verejnom priestranstve v OC Optima  boli predstavené fyzikálne, chemické, technické, biologické  a spoločenské vedy, ako aj ukážky z robotiky. Naši žiaci si tak mohli napríklad vyskúšať mnohé aktivity genetikov, chemikov, mikrobiológov, veterinárov,  zoológov, pozrieť si futbalový zápas robotov, či overiť svoje poznatky z astronómie, psychológie a ekonomiky.

Štvrtok 18. 4. 2024