• Šarkaniáda

• Šarkan patrí k symbolom jesene, a tak sme na to nezabudli ani my. Dňa 28.09.2019 sme v ŠKD mali so žiakmi tradičnú jesennú Šarkaniádu na Šanci. Počasie nám prialo. Svietilo hrejivé slniečko, pofukoval vetrík a nám tak nechýbalo nič k tomu, aby deťom vzlietli krásne farebné šarkany k oblohe. Šarkaniádu sme ukončili tým, že každý kto mal šarkana si odniesol sladkú odmenu.

• Čítanie pod holým nebom

• Mestská knižnica v Sabinove pripravila v utorok 17. septembra pre školákov - prvákov a druhákov zaujímavé podujatie " Čítanie rozprávok pod holým nebom" v záhrade pri evanjelickom kostole. Pre nepriaznivé počasie sa toto čítanie uskutočnilo v Kultúrnom centre "Na korze". Úryvky príbehov o Marínke Somarinke nám čítal pán Váhovský a úryvok z knihy - Rozprávky z múzea záhad a tajomstiev nám prečítala pani Čapistráková. Jednotlivé príbehy sa deťom páčili - aj sme sa zasmiali. Po ukončení čítania si deti mohli poprezerať rozprávkové knihy z knižnice.

Už teraz sa tešíme na ďalšie podobné podujatia.

• Podmienky stravovania

• V súvislosti s novelou zákona v oblasti poskytovania dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa Vás chceme informovať o podmienkach stravovania žiakov v našej školskej jedálni.

• Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa sa poskytuje vo výške 1,20 € na dieťa za každý stravovací deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v základnej škole a súčasne odobralo stravu.
            • Zákonný zástupca žiaka prihlasuje svoje dieťa do zariadenia školského stravovania prostredníctvom „Zápisného lístka stravníka“ (§ 9 vyhlášky č. 330/2009 Z. z.), ktorý zajtra dostanú žiaci od svojich triednych učiteľov. Sú v ňom uvedené všetky podmienky stravovania.
            • Riaditeľ školy na základe „Zápisného lístka stravníka“ prijme dieťa rozhodnutím o prijatí na stravovanie do zariadenia školského stravovania (podľa § 5 ods. 6 zákona č. 596/2003 Z. z.).
            • Žiakom budú odovzdané čipy na odoberanie obedov; každý žiak zaregistruje svoj príchod do školy priložením čipu na čítačku čipov (čítačka je vo vestibule školy) a potom pri preberaní obedu (v školskej jedálni). Čipom sa žiak taktiež odhlási pri definitívnom odchode zo školy.
            • Žiak dostane čip zdarma; v prípade straty mu škola poskytne nový za poplatok 1 €.
            • Pokiaľ sa žiak nechce stravovať v školskej jedálni dlhšie časové obdobie (príp. celý školský rok), je potrebné odhlásiť žiaka u vedúcej školskej jedálne.

Ostatné dokumenty nájdete v odkaze.

• "Zober loptu, nie drogy"

• Tento školský rok 2018/2019 sa žiaci 8.A a 9.A zapojili do projektu „Zober loptu, nie drogy“. Cieľom projektu bolo presvedčiť deti o tom, že je lepšie vziať do ruky loptu, nie drogu. Aktívne sa stretávali školy - SZŠ Sabinov, ZŠ Šarišské Michaľany, ZŠ Medzany a ZŠ Plaveč. Raz do mesiaca, stále na inej škole sa konal turnaj vo vybíjanej. Okrem toho, že sa žiaci zdokonaľovali v tejto hre, tak získali nové skúsenosti a priateľstvá. Stretnutia boli veľmi zaujímavé a žiaci sa na nich tešili. Posledné stretnutie sa uskutočnilo 12.06.2019, ktoré bolo ukončené ocenením žiakov. Veríme, že aj budúci školský rok budeme mať príležitosť zúčastniť sa tohto športového podujatia a športom plnohodnotne podporiť filozofiu projektu.

• Milujem svoje mesto - milujem svoj kraj

• V našom meste Sabinov sa v dňoch 21. – 23. mája 2019 organizoval 1. ročník festivalu priateľstva a dobrovoľnej činnosti – „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj“. Hlavná myšlienka tohto projektu sa niesla v tom, aby sa dobrovoľnou činnosťou prispelo ku skrášleniu a úprave mesta.

My sme radi podporili túto zmysluplnú iniciatívu, zobrali do rúk metly, motyky, lopaty, fúriky a v utorok 21. mája čistili okolie rímsko-katolíckeho kostola. Aj keď nám zrána pršalo, neodradilo nás to, počasie sa umúdrilo a smelo sme sa pustili do práce. Atmosféra bola príjemná a žiaci veľmi usilovní, za čo si zaslúžia pochvalu. Pri práci nám boli nápomocné p. Osifová a p. Štefančíková z MAS-Sabinovsko a obecná služba mesta Sabinov. Náradie a všetok potrebný materiál nám poskytlo mesto.

Veríme, že sme v tento deň urobili niečo dobré pre naše Oskarove mesto Sabinov.

Štvrtok 25. 4. 2024