• Deň otvorených dverí spojený s ochutnávkou zdravých jedál

• Naša škola mala dňa 17.10.2018 otvorené dvere pre každého, kto mal záujem pozrieť sa na priebeh vyučovacích hodín. Túto možnosť využili najmä rodičia a starí rodičia mladších žiakov. Pre návštevníkov boli v jedálni pripravené netradičné ale zdravé jedlá. Ich ochutnávkou sa možno niekto inšpiroval na zaradenie do svojho jedálnička.

• 100 rokov od vzniku Československa

• Pred sto rokmi, presne 28.10.1918, sa odohrala najvýznamnejšia udalosť v našej histórií, ktorou bol vznik samostatnej Československej republiky. Toto výročie sme sa v uliciach nášho mestečka snažili pripomenúť aj jeho obyvateľom. Pätica v zložení Sofii Kormošová, Marek Šofaník, Dominika Lepáková, Kristína Nastišinová a Nelly Mihaliková formou krátkych otázok a ukážok fotografií osobností súvisiacich s Československom zisťovala, čo o tejto udalosti Sabinovčania vedia a čo im zo zväzku dvoch bratských národov chýba.  Milo nás prekvapilo, že Sabinovčania na spoločný štát Čechov a Slovákov nezabudli a že majú stále v pamäti osobnosti, akými bol Tomáš Garrigue Masaryk, Milan Rastislav Štefánik či Edvard Beneš. A ak si najbližšie budete robiť Granko, či si pochutnávať na pendreku, vedzte, že tieto pochutiny, na ktoré najradšej spomínali naši respondenti, sa zrodili ešte počas existencie minulého štátu...

• Príbeh hudby

• Dňa 26.10.2018 od 10.30 hod. sledovali naši žiaci II. stupňa spolu s 50 tisíc mladými ľuďmi z iných škôl prostredníctvom internetového prenosu hodinový prierez dejinami hudby od praveku po súčasnosť v sprievode dirigenta Gabriela Rovňáka ml. Boli to ukážky v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a sólistov. Obsahom bol pohľad do myslenia a duší niektorých svetových a slovenských skladateľov.

• Súkromná základná škola s materskou školou
      • Námestie slobody 100, 083 01 SABINOV 083 01 Sabinov Slovakia
      • Riaditeľka: Mgr. Silvia Urdzíková 0915 949 733 Platby: Viktória Urdzíková viktoriaurdzikova@gmail.com Vrátnica: 0948 181 422