• Mimočítankové čítanie

      • Prehľad mimočítankového čítania v daných ročníkoch v školskom roku 2021/2022

        2. ročník:

        1. Ivona Březinová: Lentilka pre dedka Edka
        2. Gabriela Futová: Očko špehúň
        3. Marta Hlušíková: Len sa teš, Pampúch!
        4. Ľudmila Podjavorinská: Čin – Čin (poézia)

        3. ročník:

        1. Pavol Dobšinský: Trojruža
        2. Miloš Macourek a Adolf Born: Mach a Šebestová

                                                                  Ivona Březinová: Chlapec a pes

        1. Marta Hlušíková: Len sa teš, Pampúch!

                                               Môj dedko rýchly šíp

        1. Gabriela Futová: Keby som bola bosorka
        2. Krista Bendová: Bola raz jedna trieda
        3. Marta Hlušíková: Aprílová brada a iné švihnuté básne

        4. ročník

        Spoločné čítanie:

        Sara Pennypackerová: Lišiak Pax / Astrid Lindgrenová – Pipi dlhá pančucha

        1. Peter Karpinský: Adela, ani to neskúšaj!

                         Sedem dní v pivnici

        1. Gabriela Futová: Hľadám lepšiu mamu

                                    Čo učky nevidia

        1. Roald Dahl: Charlieho továreň na čokoládu

                  Matilda

        1. Poézia: Valentín Šefčík: Basta Fidli

          Marta Hlušíková: Aprílová brada a iné švihnuté básne

        1. Bájky: Jean de La Fontaine

        Ezop

        Bájky z rozprávkového lesa

        5. ročník

        • Rozprávky – 3 knihy (október – január)

        Slovenské ľudové rozprávky

        Pavol Dobšinský – Slovenské rozprávky

                                       Slovenské rozprávky II

                                       Tri holúbky

        Božena Němcová – Strieborná kniha rozprávok – 5 rozprávok

                                       Soľ nad zlato

        Inonárodné ľudové rozprávky

        Bohatier Kremienok – 10 rozprávok

        Hop, čižmičky, sto míľ!

        Maung Htin Aung – Ženích pre slečnu myšku

        Obor z kamenných hôr – 5 rozprávok

        Slovenské autorské rozprávky

        Ľubomír Feldek – Modrá kniha rozprávok

        Marta Hlušíková – Bublinkové rozprávky

        Ján Navrátil – Vodník Venček

        Uličiansky: Rozprávky z palety, Podivuhodné príbehy 7 morí

        Csontosová   Madame ježibaba

        Kompaníková: Hlbokomorské rozprávky

        Liptáková Slavka: Dierožrút

        Inonárodné autorské rozprávky

        Hans  Christian Andersen – Rozprávky

        Lewis Carroll – Alica v krajine zázrakov

        Nikolaj Nosov – Nevedkove dobrodružstvá

        Carol Collodi – Pinocchiove dobrodružstvá

        Roald Dahl – Čarodejnice, Jakub a čarovná broskyňa

        Miloš Macourek – Mach a Šebestová za školou

        Preussler: Malá bosorka

        Braum: Čaredejník z krajiny Oz

        • Príbehy o deťoch – 1 kniha (február – marec)

        Ján Navrátil – Lampáš malého plavčíka

        Kerekéšová: Mimi a Líza 1, 2, 3

        Jaroslava Blažková – Môj skvelý brat Robinzon

        Božena Němcová – Babička

        Belo Kapolka – Mesiac nad Prostredným hrotom

        Paver, M.: Kronika temného dávnoveku (Brat Vlk)

        • Povesti – 1 kniha (apríl – máj)

        Mária Ďuríčková – Dunajská kráľovná

        Mária Ďuríčková – Bratislavské povesti

        Jozef-Ciger Hronský – Slovenské povesti

        Anton Habovčiak – Skamenená dievka

        Milan Ferko – Staré povesti slovenské

        6.ročník

        • Poézia – 1 kniha (október)

        Valentín Šefčík –Kamienky pri ceste

        Milan Rúfus – Deťom

                                Studnička

        Išlo dievča po vodu

        • Bájky – 1 kniha (november)

        Jean de La Fontaine – Bájky

                    Sergej Michalkov – Bájky

                    Bájky z rozprávkového lesa

        • Báje – 1 kniha ( december – január)

        Heather Ameryová–Staré grécke báje a povesti

        Eduard Petiška – Staré grécke báje a povesti

        Hana Doskočilová – Diogenes v sude

        Jaromír Slušný – Najkrajšie slovenské mýty a báje

        • Príbehy o deťoch – 1 kniha (február – marec)

        Hevier: Vtáčia legenda

        Škorupová: Anča z pomaranča

        Montgomeryová:Anna zo Zeleného domu, Bratia Levie srdce

        Lindgrenová: Zbojníkova dcéra Ronja

        Oscar Wilde – Šťastný princ

        Ján Navrátil – Čauko, bengoši!

        Gabriela Futová – Poškoláci

               Trapoška

        Martin Kukučin – Mladé letá

        Thomas Brezina – Sedem labiek za Penny

        Erich Kästner – Lujza a Lotka

        • Dobrodružná a detektívna literatúra – 1 kniha (apríl – máj)

        Jonathan Swift – Guliverove cesty

        Kipling: Kniha džunglí

        Twain: Tom Sawyer a jeho dobrodružstvá

        Foglar: Chlapci od Bobrej rieky

        Fan: Medzi nebom a zemou

        Lewis: Kroniky Narnie (1 kniha)

        Tolkien: Hobit

        Stevenson: Ostrov pokladov

        Defoe: Robinson Crusoe

        London: Biely tesák, Volanie divočiny

        Thomas Brezina – ľubovoľný výver

        Robert Arthur – edícia Traja pátrači – ľubovoľný výber

        Jela Mlčochová – Adrianin prvý prípad

        Erich Kästner – Emil a detektívi

        Fabian Lenk – edícia Detektívi v čase -  ľubovoľný výber

         

        7. ročník

        • Poézia – 1 kniha (október)

        Ján Botto – Žltá ľalia

                            Smrť Jánošíkova

        V šírom poli studienečka

        Samo Chalupka – Valibuk

        • Príbehy o deťoch – 2 knihy (november – február)

        Nicolas Vanier – Bella a Sebastián

        Mark Twain – Princ a bedár

        Martin Vopěnka – Spiace mesto

                                      Spiaca spravodlivosť

        Alan Marshall – A zasa preskakujem kaluže

        Kveta Dašková – Prísne nepovinné

        Lucy Maud Montgomeryová – Anna v Avonlea, Anna v Redmonde

        Hevier: Xaver s nohami do X

        Jozef Gregor Tajovský – Žliebky

                                                Pastierča

        Peter Glocko – Robinson a dedo Milionár

        Ja sa prázdnin nebojím

        Vladimír Štefanič – Kráľovná z Tammíru I,

        II, III

        • Dobrodružná, detektívna a fantasy literatúra – 2 knihy (marec – máj)

        Jack London – Biely tesák

        Daniel Defoe – RobinsonCrusoe

        Karl May – Winnetou

                            Poklad na striebornom jazere

                    Karl May – Cez divý Kurdistan

        Liselotte Welskopfová-Henrichová – séria Synovia veľkej medvedice – 1 knihu

        Jules Verne – Dva roky prázdnin

                    Jules Verne - Cesta okolo sveta za osemdesiat dní

        Zbigniew Nienacki – Pán Tragáčik

        Jela Mlčochová – Stratený egyptský poklad

        Clive Staples Lewis – Narnie - ľubovoľný výber

        Foglar: Záhada hlavolamu

        Ende: Nekonečný príbeh, Dievčatko Momo a stratený čas

        Funkeová: Atramentové srdce

        Tolkien: Pán prsteňov

        Rowlingsová: Harry Potter I, II

         

        8. ročník

        • Poézia– 1 kniha (október)

        Pieseň piesní

        Milan Rúfus – Báseň a čas

                               Vernosť     

         Pieseň večne mladá (výber zo štúrovskej  poézie)    

        • Príbehy – 1 kniha (november)

        Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ

        Uličiansky: Malá princezná

        Bach: Čajka

        Margita Figuli – Tri gaštanové kone

        Ján Kalinčiak – Púť lásky

        Janko Jesenský – Malomestské rozprávky

        Martin Kukučín – Spod školského prachu

        Ivona Březinová – Krič potichu, braček

        Sue Towsendová – Tajný denník Adriana Mola

        Anna Laura Koekkoek – Semienka

        Brat: Mordovisko

        Kompaníková: Kde je Ester N

        • Dobrodružná literatúra – 1 kniha (december – január)

        Ján Hrušovský – Jánošík

        Dumas: Traja mušketieri

        Jules Verne – 20 000 míľ pod morom

                               Cesta do stredu zeme

                               800 míľ po Amazone

                               Deti kapitána Granta

        • Sci-fi literatúra – 1 kniha (február – marec)

        Jozef Žarnay – Časolet

        Jozef Repko – Kolónia Lambda Pi

        Ján Fekete – Hudba pre vesmíranov

        Arthur Conan Doyle – Stratený svet

        Bradbury: Zlaté jablká slnka

        Asimov: Nadácia

        Asimov – Asimovová: Popletený robot Norbi

        Hawking – Hawkingová: Gregorove tajné býpravy do vesmíru, Gregorova vesmírna naháňačka...

        Čapek: Krakatit, R.U.R.

        • Detektívna literatúra – 1 kniha (apríl)

        Arthur Conan Doyle – Pes baskervillský

                                             Údolie hrôzy

                                             Záhadné zmiznutie

                                             Modrý drahokam

        • Náučná literatúra – 1 kniha (máj)

        Ján Juríček – Milan Rastislav Štefánik

        Margita Valehrachová – Technik v reverende

        Antónia Iľkivová – Obrazová kronikárka Sabinova

        Oriešek: Cesta do Krajiny draka

        Sís: Múr, Pilot a Malý princ, Robinson, Strom života

        Hawking: Vesmír v orechovej škrupinke

         

        9. ročník

        • Poézia – 1 kniha (október), dráma

        Valentín Beniak – Poézia II

        Vojtech Mihálik – Posledná prvá láska

        Sólo pre 9 hlasov (výber poézie)

        Ján  Rodák – Obnažené pocity

        Shakespeare: Rómeo a Júlia

        Peteraj:Slávne texty slávnych piesní

        Hevier: Tak takéto texty piesní píše Hevier

        • Slovenská literatúra – 2 knihy (november – január)

        Rudolf Jašík – Námestie sv. Alžbety

        Jozef Gregor Tajovský – Statky zmätky

                                                 Ženský zákon

        Ľudo Zúbek – Skrytý prameň

                               Jar Adely Ostrolúckej

        Božena Slančíková Timrava – Veľké šťastie

        • Svetová literatúra – 2 knihy (február – apríl)

        Agatha Christie – Smrť na Níle

        Robert Louis Stevenson – Podivný prípad Dr. Jekylla a pána Hyda

        Walter Scott – Nigelove dobrodružstvá

        J. Gaarder – Pomarančové dievča

        Boyne: Chlapec v pásikavom pyžame

        Denník A. Frankovej

        Matocha: Prašina

        Young: Chatrč

        Green: Na vine sú hviezdy

        • Populárno -náučná literatúra – 1 kniha (máj)

        Ľubomír Feldek – Moja žena Oľga a nekonečno

        Peter Glocko – Tri lásky Terézie Vansovej

        Laco Zrubec – Osobnosti našej minulosti

        Matúš Kučera – Stredoveké Slovensko

                                  Novoveké Slovensko

        Sís: Múr, Pilot a Malý princ, Robinson, Strom života

        Hawking: Ilustrovaná stručná história času, Moja stručná história

        20 výnimočných žien, ktoré zmenili svet

      • Prihlásenie

    • Zvonenia

      Utorok 29. 11. 2022
    • Kontakty

      • Súkromná základná škola s materskou školou
      • Námestie slobody 100, 083 01 SABINOV 083 01 Sabinov Slovakia
      • 53243927
      • 2121310917
      • Školské poplatky: SK68 0900 0000 0005 0566 3950 Školská jedáleň: SK90 0900 0000 0051 4004 5940
      • szssabinov@primaskola.xyz
      • Riaditeľka: Mgr. Silvia Urdzíková 0915 949 733 Platby: Viktória Urdzíková viktoriaurdzikova@gmail.com Vrátnica: 0948 181 422
      • szssabinov@primaskola.xyz
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje