• Školský klub detí je súčasťou Súkromnej základnej školy. Našim cieľom je vychovávať deti tak, aby sme v nich prebudili to najlepšie, čo v nich je, teda ich inteligenciu, zmysel pre zodpovednosť a cit k potrebám nielen svojim vlastným, ale i druhých ľudí. Vedieme deti k tolerancii, ohľaduplnému a zdvorilému správaniu nielen k dospelým, ale i k sebe navzájom.

Podporujeme a učíme deti tvorivému a logickému mysleniu, správnemu sebahodnoteniu a riešniu problémov, čím rozvíjame ich hodnotiace myslenie a ostatné kvality osobnosti.

Vzdelávacia činnosť: dieťa získava kompetencie k učeniu, riešeniu problémov, komunikatívne: vedome eliminuje rušivé podnety a vytvára si optimálne podmienky pre učenie, vyhľadáva a triedi informácie a efektívne ich využíva v procese učenia, hľadá rôzne varianty riešenia problémov a nenechá sa odradiť prípadným neúspechom, vytrvalo hľadá riešenie problémov pri práci, v skupine formuluje a vyjadruje svoje myšlienky a názory.

Spoločensko-vedná činnosť: dieťa získava kompetencie občianske, komunikatívne, sociálne: pozná základné spoločenské formy správania, upevňujeme kolektívne cítenie, odporujeme priateľské a bezkonfliktné vzťahy medzi deťmi, vedieme deti k vzájomnej pomoci, ochote pomoci slabším a mladším deťom, vzájomnému rešpektu a tolerancii, pri práci v skupine dieťa formuluje a vyjadruje svoje myšlienky a názory.

Pracovno-technická činnosť: dieťa získava kompetencie pracovné, sociálne, personálne, k riešeniu problémov: svoje pracovné miesto udržiava v poriadku, dokáže si zorganizovať pracovný priestor a postup práce, prácu dokončí vyhodnocuje výsledky svojej práce, nenechá sa odradiť prípadným nezdarom, oceňuje ostatné deti za dobrú prácu.

Prírodno-environmentála činnosť: dieťa získava kompetencie občianske, k riešeniu problémov, k naplneniu voľného času: vníma krásy prírody a cielene sa o ne stará, chápe základné ekologické súvislosti a rešpektuje požiadavky na ochranu životného prostredia, uvedomuje si zodpovednosť za svoje rozhodnutia, vytvára návyky pre udržanie zdravého životného štýlu.

Esteticko-výchovná činnosť: dieťa získava kompetencie k naplneniu voľného času: rešpektuje, chráni a ocení tradície a kultúrne dedičstvo rozvíja si hudobné vnímanie, estetický prejav, zručnosť, vytrvalosť, naučí sa základom výtvarnej tvorby a vie získané poznatky tvorivo využiť, pozná jednoduché textové zdroje pre učenie (učebnice, encyklopédie, časopisy, knihy).

Telovýchovná, dopravná, odpočinková činnosť: dieťa získava kompetencie sociálne, občianske k naplneniu voľného času: rozvíja vytrvalosť, obratnosť, rýchlosť, silu používa bezpečné športové vybavenie, dodržuje vymedzené pravidlá, rozvíja schopnosť aktívneho trávenia voľného času, podporujeme zdravú súťaživosť a umenie vyhrať a prijať porážku.

Pondelok 20. 9. 2021

• Súkromná základná škola s materskou školou
      • 53243927
      • 2121310917