• Futbalový turnaj

• Dňa 23.10.2019 sa v mestskej športovej hale v Sabinove uskutočnil futbalový turnaj prípraviek mesta Sabinov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách žiaci do 8 rokov a žiaci do 10 rokov. Naši žiaci v kategórii do 8 rokov získali 1. miesto a žiaci v kategórii 10 rokov po dvoch remízach a jednej prehre získali 4. miesto.

• Sabinovský Slávik 2019

• Mala som milého čo sa myši bál“,

A na hure...“

Tieto krásne ľudové piesne odspievali na tohtoročnom Sabinovskom Sláviku pri príležitosti mesiaca „Október – mesiac úcty k starším“, naše šikovné žiačky Noemi Talarovičová z 3.A a Anna Havrillová zo 7.A triedy.

• Slávnostné pasovanie prvákov!

• V piatok 13. septembra 2019 sme našich prváčikov pasovali za žiakov školy. Najprv sme museli zvládnuť úlohy, v ktorých sme sa cvičili v cnostiach patróna našej školy – sv. Jozefa. Trénovali sme svoju mlčanlivosť pri počúvaní zvukov, pracovitosť pri prenášaní lentiliek, trpezlivosť pri ukladaní zápaliek jedným smerom do krabičky so zaviazanými očami, spravodlivosť pri rozmotávaní popletených rozprávok, dôveru voči spolužiakovi pri prechádzaní prekážok so zaviazanými očami, poslušnosť pri rešpektovaní zadaných úloh, pokoru pri hre a vytrvalosť pri zápalkovej pyramíde vytvorenej na hrdle fľaše. Za každú splnenú úlohu sme dostali kúsok puzzle. Keďže sme všetky úlohy úspešne zvládli, vznikol nám krásny obraz sv. Jozefa s malým Ježišom, ktorý sme ukázali našej kráľovnej (riaditeľke). Tá nás následne slávnostne pasovala. Takto sme sa stali naozajstnými žiakmi Súkromnej základnej školy.

• Šarkaniáda

• Šarkan patrí k symbolom jesene, a tak sme na to nezabudli ani my. Dňa 28.09.2019 sme v ŠKD mali so žiakmi tradičnú jesennú Šarkaniádu na Šanci. Počasie nám prialo. Svietilo hrejivé slniečko, pofukoval vetrík a nám tak nechýbalo nič k tomu, aby deťom vzlietli krásne farebné šarkany k oblohe. Šarkaniádu sme ukončili tým, že každý kto mal šarkana si odniesol sladkú odmenu.

• Čítanie pod holým nebom

• Mestská knižnica v Sabinove pripravila v utorok 17. septembra pre školákov - prvákov a druhákov zaujímavé podujatie " Čítanie rozprávok pod holým nebom" v záhrade pri evanjelickom kostole. Pre nepriaznivé počasie sa toto čítanie uskutočnilo v Kultúrnom centre "Na korze". Úryvky príbehov o Marínke Somarinke nám čítal pán Váhovský a úryvok z knihy - Rozprávky z múzea záhad a tajomstiev nám prečítala pani Čapistráková. Jednotlivé príbehy sa deťom páčili - aj sme sa zasmiali. Po ukončení čítania si deti mohli poprezerať rozprávkové knihy z knižnice.

Už teraz sa tešíme na ďalšie podobné podujatia.

Sobota 23. 10. 2021

• Súkromná základná škola s materskou školou
        • 53243927
        • 2121310917